20و21 اسفند 1393-دانشگاه گیلان - رشت- ایران                                      English
منوی کنفرانس
 
        اطلاعات اصلی
    صفحه اصلی
    سخنرانان کلیدی
    فراخوان
    تاریخ های مهم
    پوستر و بروشور
    تماس با ما
       کمیته ها
    کمیته برگزارکننده
    کمیته علمی
    حامیان مالی وشرکت کنندگان
        دستورالعمل ها
    کارگاه آموزشی
    ارسال مقاله
        ثبت نام وسفر
    ثبت نام
    محل اقامت
    درباره دانشگاه گیلان
    درباره رشت
        لینک های مرتبط
    انجمن ماشین بینایی و     پردازش تصویر ایران
    دانشگاه گیلان
 
درباره رشت

این شهر به عنوان مرکز استان در جلگه مرکزی گیلان واقع شده و با فاصله 330 کیلومتری شمال غربی تهران و انتهای راه اصلی قزوین به بندر انزلی قرار دارد. دو شاخابه از رودخانه سفید رود به نام های سیاهرود و گوهر از سوی شرق و غرب شهر رشت در جریان هستند و سرانجام به تالاب انزلی می ریزند. بناهای رشت از سبک معماری ویژه ای برخوردار است که تبلور آن را در میدان اصلی شهر (میدان شهرداری) می توان مشاهده نمود که این بناها ارزش فرهنگی-هنر دارند. بازار ماهی فروشان و بازار اصلی رشت که در مجاورت یکدیگر قرار دارند. از نقاط دیدنی و مهم ترین مرکز خرید و فروش کالا در استان گیلان هستند، رشت مهم ترین شهری است که در دروازه ورودی استان قرار دارد. این موقعیت جغرافیایی رشت امتیاز بالایی برای آن محسوب می شود.
رشت را در گذشته دروازه اروپا نیز می نامیدند. این شهر در قدیم تنها راه ارتباطی و بازرگانی ایران به اروپا به شمار می آمد. از زمان شاه عباس دوم تا اواخر حکومت قاجار شهر رشت مرکز تجاری بزرگی بوده است و کاروان هایی در این شهر برای خرید ابریشم توقف می کردند و کالا های خود را از این طریق به بنادر دریای مدترانه ارسال می داشتند. ساکنان شهرهای این شهرستان عمدتا به مشاغل خدماتی، تجاری و صنعتی مشغول هستند و شالیکاری نیز از عمده فعالیت های روستاییان این خطه است. در بخش کشاورزی، این ناحیه از مستعد ترین مناطق استان و کل کشور محسوب می شود.

شهر رشت ، شهر باران
شهر باران، شهر ستاره، دروازه اروپا، این ها نام هایی است که سیاحان سرزمین سبز منشأ و مبدأ تحولات فرهنگی و اجتماعی بسیاری در سطح ملی بوده است.
مشاهیر بی شماری را در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، دینی و سیاسی به ایرانیان معرفی کرده است و حضوری تأثیرگذار در متن جنبش هایی چون نهضت جنگل، مشروطیت و انقلاب اسلامی ایران داشته است.

جاذبه های گردشگری و تاریخی رشت

عمارت کلاه فرنگی در باغ محتشم
عمارت پست
موزه رشت
خانه قدیری
کتابخانه ملی رشت
خانه ابریشمی
کلیسای ارامنه
موزه میراث روستایی گیلان
خانه میرزاکوچک خان جنگلی
بوستان ملت
خانه جهانگردی
کارونسرای لات
پارک جنگلی سراوان
موزه میراث روستایی

زمان برگزاری کنفرانس
20
11
15
67
ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
حمایت کنندگان
 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2014 IPRIA-2015. All Rights Reserved.